تثبیت و تامین ارز در تامین کالاهای اساسی

تیتر20- محمد امیرزاده عضو اتاق بازرگانی ایران درباره تاثیر منابع آزاد ارزی ایران توسط آمریکا بر بازار ارز گفت: البته یکی از مهم ترین موضوعاتی که می تواند مثبت باشد. نتیجه آزادی خارجی ذخایر ارزی طی روزهای اخیر دسترسی بانک مرکزی به این ذخایر ارزی است که می تواند بازار را به بهترین شکل ممکن مدیریت کند. در نتیجه باید امیدوار بود که آزادسازی 6 میلیارد دلار از منابع ارزی ایران بتواند چندین ماه دست بانک مرکزی را برای مدیریت بازار ارز باز نگه دارد و به پشتوانه اصلی نهاد ارزی کشور تبدیل شود. .

این فعال اقتصادی افتتاح حساب های بانکی شش بانک ایرانی در قطر برای واریز منابع ارزی آزاد را مثبت ارزیابی کرد و گفت: به نظر می رسد انتقال منابع ارزی به این حساب ها برای مصارف ضروری در قالب تراکنش های بانکی باشد. که پیش بینی می شود از هفته جاری بر بازار سهام تاثیرگذار باشد.

وی افزود: در مجموع افزایش منابع ارزی را می توان تاثیر بسزایی در آرامش و ایجاد اطمینان در بازار و اقتصاد دانست. امیدواریم این موضوع ادامه داشته باشد و ثابت کند که ایران مسیر سخت تحریم های وحشیانه غرب و آمریکا را طی می کند.

عضو اتاق بازرگانی ایران با تاکید بر اینکه آزادسازی 6 میلیارد دلار فرآیند بسیار خوبی است، گفت: بدون شک این مبلغ می تواند برای چند ماه در کنار کنترل، ثبات و امنیت ارز در عرضه موثر باشد. از کالاهای اولیه در واقع تمام تلاش دولت و بانک مرکزی کاهش نگرانی خانوارها و کنترل تورم و بازار است که امیدوارم این منابع ارزی بتواند تاثیر خوبی در تحقق این اهداف داشته باشد.

امیرزدا با تاکید بر اینکه با آزادسازی این منابع ارزی، بورس با افت قیمت مواجه خواهد شد، افزود: معتقدم بانک مرکزی در روزهای آینده وارد مدیریت بورس خواهد شد. در واقع، زمانی که چنین توافقی حاصل شود، سطح انتظارات و انتظارات فعالان بازار ارز در مورد گشایش خارجی نیز بهبود خواهد یافت. همچنین این انتظارات به شکلی است که نشان می دهد هرچه به سمت گشایش بین المللی حرکت کنیم، انتظارات به سمت کاهش نرخ ارز سوق پیدا می کند./ایرنا

Gabriel Osborne

شیطان متعصب توییتر. حشره پرشور اینترنت. مبشر وب. ماون آبجو. پیشگام موسیقی.

تماس با ما